Football


08:00 Kashima Antlers – Albirex Niigata Japan J-League
08:00 Vissel Kobe – Jubilo Iwata Japan J-League
11:00 Ventforet Kofu – Kashiwa Reysol Japan J-League
11:00 Jeonbuk Motors – Jiangsu Suning FC AFC Champions League
11:00 Binh Duong – FC Tokyo AFC Champions League
11:30 Sanfrecce Hiroshima – FC Seoul AFC Champions League
11:30 Buriram United – Shandong Luneng AFC Champions League
12:00 FK Spartaks Jurmala – BFC Daugavpils Latvia Cup
14:00 FK Ventspils – FK Jelgava Latvia Cup
16:00 Sepahan – Al Ittihad Jeddah AFC Champions League
16:00 FC Minsk – Torpedo Zhodino Belarus Cup
16:30 HJK Helsinki – FC Ilves Finland Veikkausliiga
16:30 IFK Mariehamn – PK-35 Finland Veikkausliiga
16:30 KuPS Kuopio – PS Kemi Finland Veikkausliiga
16:30 VPS Vaasa – HIFK Finland Veikkausliiga
18:00 Universidad Catolica Del Ecuador – CD River Plate Ecuador Ecuador Campeonato Nacional
18:00 BATE Borisov – Naftan Novopolotsk Belarus Cup
18:00 FC Rosengard Women – Pitea IF Women Sweden Damallsvenskan
18:15 Al-Nassr Riyadh – Zob Ahan AFC Champions League
18:15 Lekhwiya – Bunyodkor Tashkent AFC Champions League
18:45 Galatasaray – Caykur Rizespor Turkey Cup
21:00 SD Aucas – Delfin SC Ecuador Campeonato Nacional
22:00 Mineros – Aragua Venezuela Primera Division
22:00 Fuerza Amarilla SC – Emelec Ecuador Campeonato Nacional
22:00 Sportivo Luqueno – Sol de America Paraguay Division Profesional
23:15 River Plate – Independiente del Valle Copa Libertadores
23:15 Toluca – Sao Paulo Copa Libertadores
23:30 Ferroviaria SP – Fluminense RJ Copa do Brasil
23:30 CD Antofagasta – Santiago Wanderers Chile Clausura
23:45 Cesar Vallejo – Sporting Cristal Peru Primera Division
00:15 Cerro Porteno – Libertad Asuncion Paraguay Division Profesional
01:00 Club Jorge Wilstermann – San Jose Bolivia Clausura
01:00 Jorge Wilstermann – San Jose Bolivia Clausura
01:00 Blooming – Universitario de Sucre Bolivia Clausura
01:15 LDU Quito – El Nacional Ecuador Campeonato Nacional
01:30 Barcelona Guayaquil – Deportivo Cuenca Ecuador Campeonato Nacional
01:45 Atletico Mineiro – Racing Club Copa Libertadores
01:45 Corinthians – Nacional De Football Copa Libertadores
02:00 Deportivo San Martin – Alianza Lima Peru Primera Division
02:00 Deportes Iquique – O’Higgins Chile Clausura